Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 112
  • EN
  • DE

Wągrowiec wyzwala energię

Wągrowiec to miejsce wyjątkowe, które na mapie turystycznej Polski wyróżniają nie tylko bogata historia, ciekawe zabytki i oferta kulturalna, ale także świetna infrastruktura rekreacyjno-sportowa, czyste powietrze oraz spokój. Wszystko to, wraz z piękną przyrodą wokół sprawia, że Wągrowiec to doskonałe miejsce dla osób, które z jednej strony poszukują wyciszenia, a z drugiej aktywnego wypoczynku. To miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

W Wągrowcu znajduje się wiele śladów 600-letniej historii miasta. To tutaj, w dolinie rzek Wełny i Nielby w XIV wieku cystersi założyli klasztor i kościół NMP, w którym do dzisiaj możemy podziwiać piękny wirydarz oraz ołtarz zrekonstruowany według wizerunku z XVIII wieku.

Przy granicy Wągrowca znajduje się nietypowy grobowiec rotmistrza wojsk napoleońskich - Franciszka Łakińskiego. To 6-metrowa piramida, z którą wiąże się niezwykła legenda. Łakiński przepowiedział, że Polska odzyska niepodległość, gdy sosny znajdujące się obok grobowca przerosną go. Słowa te okazały się prorocze.

Ślady przeszłości można odnaleźć w Wągrowcu na wielu historycznych budynkach, na Starówce, której perłę stanowi odrestaurowany Rynek. To tutaj znajduje się jedna z największych atrakcji turystycznych miasta - tańcząca fontanna, której pokazy codziennie przyciągają tłumy turystów. Rynek jest tętniącym życiem centrum miasta, na którym odbywa się wiele imprez plenerowych. Zimą natomiast w pobliżu Rynku podziwiać można dzieła największego twórcy świata - natury, która wraz z nastaniem mrozów "rzeźbi" na rzece Wełnie niezwykłą lodową fontannę.

Piękne położenie miasta oraz bogata infrastruktura sportowo-wypoczynkowa sprawiają, że Wągrowiec to doskonałe miejsce dla amatorów aktywnego wypoczynku. Miłośnicy rekreacji na wodzie będą zachwyceni Wągrowcem. Aquapark to miejsce, którego się nie zapomina. Jest to jeden z najnowocześniejszych i najładniejszych tego typu obiektów w regionie, jest tu basen rekreacyjny, rwąca rzeka, kraina bąbelkowa, jaccuzi, sauny i SPA, 80-metrowa zjeżdżalnia, basen sportowy a także grota solna z tężnią.
Wągrowiecki aquapark jest położony nad Jeziorem Durowskim, które wraz z trzema innymi jeziorami oraz rzekami Wełna i Nielba są rajem dla miłośników kajakarstwa, żeglarstwa i wędkowania. Jest tutaj także kąpielisko z wypożyczalnią sprzętu wodnego oraz promenada, która 11-kilometrową trasą otacza jezioro, idealna dla spacerów, nordic walking, biegania, a także dla amatorów jazdy rowerowej. Wybierając się na rejs stateczkiem po Jeziorze Durowskim, można podziwiać przepiękną linię brzegową.
Adres hotelu

Hotel Pietrak Wągrowiec
ul. Kościuszki 47
62-100 Wągrowiec

Kontakt